MAKALELER / SOLUCAN GÜBRESİ NEDİR..SOLUCAN GÜBRESİ KULLANIMI..

SOLUCAN GÜBRESİ VE ÖZELLİKLERİ

Organik artık ve atıkların solucanlar tarafından kompostlaştırılması işlemine vermikompost denmektedir. Kompostlama sonucu elde edilen solucan gübresi insan sağlığına zararlı patojenler içermediği gibi organik bahçecilik için önemli olan çeşitli besin elementleri ve faydalı mikro organizmalar içermektedir.

 


Yüksek Kompost Hızı

Organik atık dönüşümünde vermikompost geleneksel kompostlama süreçlerinden daha hızlı gerçekleşir.Zengin Element İçeriği

Solucan gübresi toprak besin içeriğinin 11 katı kadar daha fazla besin içeriğine sahiptir. İçerdiği bitki besin elementlerinin %97 si bitkilerce doğrudan alınabilir formdadır


Gelişmiş Bitki Büyüme
Solucan gübresi topraktan 15 kat daha fazla faydalı mikro organizmalar içermektedir. Bu faydalı mikroorganizmalar büyümeyi teşvik edici, genel bitki sağlığını koruyucu kimyasallar üretmektedirler.


Alan İhtiyacı
Vermikompost sistemleri geniş alan isteyen geleneksel kompostlama sistemlerinin aksine dar alanlarda dahi başarıyla uygulana bilmektedir.


Gelişmiş Toprak Dokusu

Solucan gübresinin gözenekli yapısı toprağın havalanma ve su tutma kapasitesini artırır.

 

 

ETİKETLER: SOLUCAN GÜBRESİ NEDİR,SOLUCAN GÜBRESİ NEDEN KULLANILIR,SOLUCAN GÜBRESİ FAYDALARI,YARARLARI,SOLUCAN GÜBRESİ NASIL KULLANILIR,SOLUCAN GÜBRESİ İŞLENMESİ,YAPIMI,SOLUCAN GÜBRESİ ELDESİ,SOLUCAN GÜBRESİ FORMÜLÜ,SOLUCAN GÜBRESİ İÇERİĞİ,İÇERİK,SOLUCAN GÜBRESİ NERELERDE BULUNUR,NERELERDE KULLANILIR,SOLUCAN GÜBRESİ NİÇİN KULLANILIR,YAPISI,ORGANİK GÜBRE ELDESİ,ORGANİK KATI GÜBRE FORMÜLLERİ,FORMÜLÜ,BİLEŞİMİ.

HAMMADDELER ANSİKLOPEDİSİ