DOĞAL ANTEP FISTIKLI DONDURMA İMALATI
SÜT

ŞEKER

YERLİ SAHLEP ( DOĞAL SAHLEP )

GUAR GUM

KIRILMIŞ ANTEP FISTIKLARI
73     KG

16.4  KG

0.4     KG

0.2     KG

10      KG


BİR KAP İÇERİSİNE MEVCUT ŞEKERDEN 2 KG KONUR VE ÜZERİNE DOĞAL SAHLEP VE GUARGUM KONULARAK KARIŞTIRILIR VE BEKLETİLİR. DAHA SONRA MEVCUT SÜT BİR KARIŞTIRICI KAZANA ALINARAK 40 - 45 DERECEYE KADAR ISITILIR VE BU SICAKLIKTA ŞEKER İLAVE EDİLEREK KARIŞTIRMAYA BAŞLANIR.

DAHA SONRA SÜTÜN SICAKLIĞI 100 DERECEYE YAKLAŞINCA İLK KAPTAKİ TOZ KARIŞIM EKLENİR VE KARIŞTIRMAYA DEVAME DİLİR. KAZAN İÇERİSİNDEKİ SÜTÜN YAVAŞ YAVAŞ KIVAM ALDIĞI GÖZLENİR. SONRA SÜTÜN SICAKLIĞI 115 - 120 DERECEYE KADAR ÇIKARILIR VE BU SICAKLIKTA 1 - 2 SAAT KADAR KARIŞTIRILIR VE KAZAN İÇERİSİNDEKİ KARIŞIMIN DAHA ÇOK KIVAM ALMASI SAĞLANIR.

DAHA SONRA KAZAN İÇERİSİNDEKİ KARIŞIM ATEŞTEN ALINARAK DİNLENMEYE BIRAKILIR. VE KARIŞIMIN ISISI 60 - 70 DERECEYE İNİNCE ANTEP FISTIKLARI ATILARAK HOMOJEN DAĞILMASI SAĞLANIR VE SONRA KARIŞIM SOĞUMAYA BIRAKILIR. DAHA SONRA MEYDANA GELEN BU KARIŞIM DONDURMA MAKİNALARINA KONULARAK DONDURMA OLMASI SAĞLANIR VE BÖYLECE İŞLEM TAMAMLANMIŞ OLUR.


AYNI YÖNTEMLERDE DEĞİŞİK MEYVE AROMALI VEYA DOĞAL DONDURMA YAPMAK MÜMKÜNDÜR.BAZI DONDURMA KARIŞIMLARINA GIDA YÖNETMENLİĞİNE UYGUN BOYA VEYA AROMA KATKILARI KONABİLİR.

 

KAMPANYA


2 KİTAP 380 TL


SİPARİŞ VER